Pomiary fotogrametryczne, ortofotomapy

Usługa, jaką są pomiary fotogrametryczne, cieszy się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Fotogrametria jest dziedziną, która umożliwia bardzo dokładne odtwarzanie kształtów, rozmiarów i położenia obiektów w terenie na podstawie zdjęć fotogrametrycznych.

W jakim celu wykonuje się pomiary fotogrametryczne?

Pomiary fotogrametryczne zleca się najczęściej wtedy, gdy konieczne jest bardzo dokładne odwzorowanie wszystkich szczegółów i cech określonego obiektu lub powierzchni. Wykonuje się je bardzo często przy inwentaryzacji miejsc zabytkowych, przy projektach archeologicznych, a także celem stworzenia map trudno dostępnych obiektów. Obszarem korzystającym z tego typu rozwiązania, jest również inżynieria wodna.

Korzyści płynące z pomiarów fotogrametrycznych

Można wymienić wiele zalet, jakie przypisać można dziedzinie, którą jest fotogrametria. Warszawa jest jednym z miast, na którego terenie wykonywana jest tego typu usługa. Możesz nam zlecić również pomiary fotogrametryczne Ciechanów, Maków Mazowiecki, Ostrołęka. Działamy na terenie całego województwa mazowieckiego.

ortofotomapy Warszawa

Główną zaletą pomiarów fotogrametrycznych jest ich wysoka precyzja. Co ważnie, ich przeprowadzenie nie wymaga bezpośredniej styczności z badanym obiektem, co wpływa na dużą dokładność pozyskiwanych danych. Fotogrametria umożliwia ponadto dokonanie pomiarów w trudno dostępnych miejscach oraz utrwalenie wielu szczegółów w tym samym czasie.

Warto dodać, że pomiary fotogrametryczne przeprowadza się z zastosowaniem technologii cyfrowej, co znacząca usprawnia ich przebieg.

Ortofotomapy

Możesz zlecić nam również tworzenie ortofotomapy Ciechanów lub na terenie innego miasta. Mapa taka stanowi kartometryczny obraz określonego terenu i jego powierzchni. Tworzy się go poprzez odpowiednie przerobienie grupy zdjęć (lotniczych bądź satelitarnych) konkretnego obszaru na obraz w rzucie ortogonalnym. To w nim tworzy się większość tradycyjnych map.

Ortofotomapy dostarczają obraz o wysokiej wierności odwzorowania, uwzględniający dokładnie tyle samo danych, co fotografia lotnicza. Ich układ współrzędnych, skala i zakres precyzji są analogiczne do standardowych map.

Wykonując ortofotomapy, korzystamy z wysokiej klasy sprzętu pomiarowego, zapewniając naszym klientom wykonanie usługi na najwyższym poziomie, zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami geodezyjnymi i kartograficznymi.

ortofotomapy z drona warszawa

Zleć pomiary fotogrametryczne fachowcom!

Zapraszamy do kontaktu osoby, które są zainteresowane wykonaniem ortofotomapy z drona Warszawa. Zapraszamy również tych, którzy chcą zlecić pomiary fotogrametryczne warszawa lub na terenie innych miast województwa mazowieckiego.

Zakres usług świadczonych przez naszą firmę obejmuje również pomiary geodezyjne dronem Warszawa. Działamy profesjonalnie, wykorzystując do pomiarów wyłącznie wysokiej klasy, nowoczesny sprzęt. Dzięki bogatemu doświadczeniu dostarczamy naszym klientom miarodajne i rzetelne pomiary.

Zapraszamy do kontaktu już teraz. Odpowiemy na wszelkie pytania oraz wątpliwości dotyczące usługi pomiarów fotometrycznych.

Szybki kontakt

zadzwoń lub napisz do mnie